• Democrazy Gent: events
    Democrazy Gent: events Democrazy Gent: events Maatregelen ivm Covid in acht te nemen + mondmasker + zittend Concerten Equal Idiots, Vooruit, Gent op…

Talen

zoek artikels

Volg ons!

Facebook Instagram Youtube Myspace Myspace

Onze partners

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte door je te abonneren op onze nieuwsbrief !
Please wait

AB, Brussel programmatie + infootjes

Geschreven door

Covid safe ticket + mondmasker + zittend

Concerten
01-12-21 - Lamb Of God, Kreator, Power trip (Org: Biebob) (uitgesteld)
01-12-21 - ABnormal: Tout va bien (uitgesteld)
02-12-21 - PAARD. (AB Club)
02-12-21 - Bloedneus & de Snuitkever, Beyt Al Tapes
03-12-21 - Killthelogo (uitgesteld)
03 + 04-12-21 - Front 242 (uitgesteld)
04-12-21 - 7 Jaws (AB Club) (geannuleerd)
05-12-21 - Heaven shall burn, Trivium, Fit fora n autopsy, Tesseract (Org: Biebob) (uitgesteld)
06-12-21 - Stoomboot
07-12-21 - Fatima Yamama (Org: Live Nation) (new date) (uitgesteld)
08-12-21 - Nathan Gray, Twiabp, Shoreline (AB Club) (new date)
08-12-21 - Therapy? (30Y), Wallace Vanborn (new date) (uitgesteld)
09-12-21 - Dans dans
09 + 10 + 11-12-21 - Zwangere Guy (uitgesteld)
10-12-21 - Robbing millions
11-12-21 - Meshuggah, Zeal & Ardor (uitgesteld)
11-12-21 - Yong Yello (afgelast)
12-12-21 - Sttellla (uitgesteld)
12-12-21 - Sam Dunscombe & John Also Bennett
13-12-21 - Opera: Dance of the seven veils (oa Astrid Stockman, Colin H. Van Eeckhout, Innerwoud, …)
15-12-21 - Gaël Faye (org: Backinthedayz + Auguri)
15-12-21 - Lea Bertucci & Elisabeth Klinkck
15-12-21 - An Pierl& Quartet
16-12-21 - Whispering sons (uitgesteld)
17-12-21 - Tamikrest
18-12-21 - Braindance: Mall Grab, Haai, Ross from friends (uitgesteld)
19-12-21 - Sound Track - finale
21 + 22--12-21 - Zwangere Guy (uitgesteld)
28 + 29 + 30-12-21 Kapitein Winokio

2022
05-01-22 - Stereo MC’s
07-01-22 - De Kreuners (Org: AB + Greenhouse Talent) (uitgesteld)
09 + 10-01-22 - Sofiane Pamart
14-01-22 - Dance meets krautrock Voetvolk presents ‘Into the open’ (première)
16-01-22 - Hoshi
16-01-22 - Razen, Kaboom Karavan
18-01-22 - Allison Russell (Org: Gracia Live) (afgelast)
20 + 21 + 22-01-22 - Channel Zero - 30 Y
21-01-22 - Black lilys, Kris Dane (AB Club)
22-01-22 - nothing, nowhere., guccihighwaters, Sullii (AB Club)
23-01-22 - Wiegedood, Portayal of guilt
24-01-22 - Brockhampton (Org: Live Nation) (new date)
27-01-22 - Stef Kamil Carlens (Org: Greenhouse Talent + AB)
28-01-22 - Lime Cordiale (AB Club) (new date)
28-01-22 - Chuki Beats & Friends
30-01-22 - The sound of the Belgian Underground 2022
31-01-22 - Caribou (Org: Bota, AB)
31-03-22 - Heaven shall burn, Trivium, Fit fora n autopsy, Tesseract (Org: Biebob) (new date)
01-02-22 - Michael Franti & Spearhead (uitgesteld)
01-02-22 - Mimi Webb
02-02-22 – The bony king of nowhere
03-02-22 - Henry Rollins
04-02-22 - Ozark Henry plays Birthmarks (2001)
04-02-22 - Run SOFA
05-02-22 - Rone (Org: Live Nation))

05-02-22 - De Dolfijntjes
08-02-22 - Juicy
09-02-22 - Jaga Jazzist @Depot (new date)
10-02-22 - Odezenne  (Org: Backinthedayz)
10-02-22 - braindance: DJ Seinfeld presents Mirrors: live
11-02-22 - Vitalic (Org: Live Nation)
12-02-22 - Joy Crookes
12-02-22 - Maksim (Org: AB + Live Nation)
14-02-22 - Avatar, Veil of Maya, Sonic assault  (Org: Live Nation)
15-02-22 - Beartooth, Motionless in white & stray from the path (Org: Live Nation)
16-02-22 - The Dandy Warhols @La Madeleine (Org: Greenhouse Talent)
16-02-22 – Black flower presents ‘Magma’
16-02-22 - Aurora (Org: Live Nation)
17-02-22 - Sons of Kemet
17-02-22-  Goat girl (AB Club)
18-02-22 - Puma blue
18-02-22 - High Hi
19-02-22 - Het Zesde Metaal (new date)
21-02-22 - The Delines, Jerry Joseph (AB Club)
21-02-22 - Jacob Collier
22-02-22 - It it anita, Whorses
25-02-22 - SYML
25-02-22 - Killthelogo (new date)
26-02-22 - Idles, Witch fever, Bambara
01-03-22 - Palaye royale, Badflower
03-03-22 - Jan Verstraeten
03-03-22 - Whispering sons (new date)
04-03-22 - Milow unplugged tour 2021 (new date)
05-03-22 - The vintage caravan (AB Club)
05-03-22 - Rude Boy plays Urban dance quad
06-03-22 - Amy MacDonald (Org: Live Nation)
07-03-22 - Epica + Apocalyptica (Org: Live Nation) (new date) (uitgesteld)
08-03-22 - Angélique Kidjo
09-03-22 - Tawsen (AB Box) (new date)
11-03-22 - Spiritualized presents ‘everything was beautiful’
11-03-22 – braindance: DJ Poolboi
12-03-22 - Noordkaap (Org: AB + Live Nation) (new date)
13-03-22 - Ocean Alley
14-03-22 - Snail mail
15-03-22 - Martin Kohlstedt (new date)
16-03-22 - JOHN
17-03-22 - Asaf Avidan & Band (Org: Greenhouse Talent) (new date)
17-03-22 - Gang of youths
19-03-22 - Noordkaap (Org: AB + Live Nation) (new date)
19-03-22 - Blaudzun
20-03-22 - La Femme (Org: Backinthedayz)
20-03-22 - Imarhan
21-03-22 - Eva van Manen
23-03-22 - Charlotte Adigéry & Bolis Pupul (Org: AB + Live Nation)
24-03-22 - Still Woozy
24-03-22 - Têtes Raides (Org: Live Nation)
26-03-22 - Noordkaap (Org: AB + Live Nation) (new date)
27-03-22 - Freddue Gibbs, Lord Apex
28-03-22 - Mighty oaks
28-03-22 - Alfie Templeman
30-03-22 - Shabazz Palaces
30-03-22 - Bart Peeters
31-03-22 - Goose
31-03-22 - Steven De Bruyn & Jasper Hautekiet
01-04-22 - Goose (extra show)
01-04-22 - Sea girls (AB Club) (new date)
02-04-22 - Mdou Moctar presents ‘Afrique Victime’
03-04-22 - Metronomy (Org: Live Nation)
03-04-22 - Sam Topkins
04-04-22 - Oh Wonder (Org: Live Nation)
05-04-22 - Sleaford Mods,(new date)
05-04-22 - Eva De Roovere
06-04-22 - Joe Jackson (Org: AB + Live Nation)
11-04-22 - Cate Le Bon, Mega Bog
12-04-22 - Postmodern Jukebox (Org: Greenhouse Talent)
13-04-22 - Nothing but thieves (Org: ism Live Nation) (new date)
14-04-22 - Jordan Rakei (Org: Live Nation)
15-04-22 - Lankum @De Roma
15-04-22 - l’Or du commun
17 + 18-04-22 - The sisters of mercy (Org: Live Nation)
19-04-22 - Charlie Cunningham, Sophie Jamieson (new date)
20-04-22 - Devin Townsend (Org: Live Nation)
20-04-22 - Elderbrook
21-04-22 - Dardust (AB Club) (new date)
22-04-22 - Sparks (new date)
22-04-22 - The Beths (AB Club) ism Food Floorshows (new date)
23-04-22 - Miami Horror (AB Club)
25-04-22 - José Gonzalez
25-04-22 - Christian Löffler
26-04-22 - Roisin Murphy (Org: Live Nation) (new date)
27-04-22 - Kids with buns
28-04-22 - Konoba (Org: Shadow to live)
29-04-22 - Joesef (AB Club)
29-04-22 - Kokoroko (new date) (Org: AB + Live Nation)
02-05-22 - Fletcher
03-05-22 - Stef Bos
05-05-22 - The Vintage Caravan
05-05-22 - Colin Stetson
08-05-22 - Girl in red
10-05-22 - Leif Vollebek (AB Club)  
10-05-22 - Kid Francescoli @La Madeleine (Org: AB + Gracia Live)
12-05-22 - Tokio Hotel (Org Shadow to live) (new date)
13-05-22 - Calexico
14-05-22 - Julien Baker
14-05-22 - Foxing
17-05-22 - Dodie (Org: Greenhouse Talent)
17-05-22 - Kill birds
18-05-22 - Pinegrove
19-05-22 - Soulsister plays ‘Heat(90)’ (rewind) (new date)
21-05-22 - Paul Weller, Le Superhomard (new date)
22-05-22 - Pat Metheny Side Eye (new date)
23-05-22 - Meshuggah, Zeal & Ardor (new date))
24-05-22 - Therapy, Wallace vanborn
25-05-22 - Conan Gray (Org: Live Nation)
26-05-22 - Warpaint
27-05-22 - Marky Family style (new date)
29-05-22 - Tom Gregory
30-05-22 – Beach house
31-05-22 - Danko Jones
01-06-22 - Trombone shorty
06-06-22 - Hollow coves, Ocie Elliott (AB Club) (new date)
08-06-22 - Mustii (Org: AB + FKP Scorpio)
09-06-22 - Mavis Staples (new date) (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
10-06-22 - Ashe (Org: Bota + Live Nation)
11-06-22 - Sttellla (new date)
12-06-22 - Meshell Ndegeocello
13-06-22 - Gary Numan (Org: Live Nation)
14-06-22 - Oumou Sangeré
16-06-22 - Interpol (Org: Live Nation)
18 + 20-06-22 - Einstürzende neubauten - The year of the rat tour - 40Y (new date)
22-06-22 – Gary Clark Jr.
25-06-22 - Eefje de Visser, Jo Marches (new date)
26-06-22 - Johan Verminnen 70
29-06-22 - Robert Jon & The Wreck (Org: Teenage Head Music) (new date)
08 + 09-07-22 - Front 242 (new date)
23-09-22 - Aminé (Org: AB + Live Nation)
25-09-22 - Parcels (Org: Live Nation)
29-09-22 - De Kreuners (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
01-10-22 - Fatima Yamama (Org: Live Nation) (new date)
10-10-22 - Anthrax, Municipal waste
11-10-22 - AJR
13-10-22 - Fu Manchu + Electric Citizen (new date)
16-10-22 - Steve Ignorant presents ‘Crass songs 1977-1984, The Cravats (AB Box) (new date)
20-10-22 - Charles
21-10-22 - The Neighborhood (new date)
29-10-22 - Samantha Fish (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
05-11-22 - Bury tomorrow & August Burns Red, Miss May I & Thornhill (new date)
08 + 09-11-22 - Xavier Rudd (Org: AB + Live Nation)
10-11-22 - Pertubator, Author & Punisher, Health (Org: Live Nation) (new date)
13-11-22 - Rita Payés Roma (matinée)
03-12-22 - Badbadnotgood (Org: Live Nation)
15-12-22 - Vianney (Org: Live Nation) (new date)
2023
30-01-23 - Heaven shall burn, Trivium, Fit fora n autopsy, Tesseract (Org: Biebob) (new date)
30-01-2023 - Michael Franti & Spearhead (new date)

INFOS
- AB presenteert AB40 - het programma
- AB van programmator tot creator
- AB and the city: een open en divers huis
- AB zal het komende concertseizoen, samen met diverse organisaties, verder bijdragen aan een meer leefbare, verenigde en interessante stad voor inwijkelingen en doorwinterde Brusseleirs.
- AB documenteerde afgelopen seizoen ook volop de volwassenwording van de Brussels/Belgische hiphop die duidelijk een breed publiek aansprak.
- Misschien wel de opvallendste trend: de opmars van global sounds in het AB-programma.
- AB blikt vooruit met een nieuwe look en een focus op jong talent en kwetsbare doelgroepen (nieuw fonds ‘Vrienden van AB), alsook Youth l’AB (info zie site)
- AB presenteert Nouvelle Belgique
- AB & Liveurope present: a historic deal on Creative Europe (2021 - 2027) - info zie site
Liveurope, AB & EBU presenteren ‘Europe Day’ - a cross-border music celebration of Europe, vanaf 2 mei 2021 – info via site (+ www.europeday.live  )
De volledige Line-up van Europe Day bestaat uit Agata Karczewska (PL), Altın Gün (NL), Amelie Siba (CZ), Belau (HU), David Numwami (BE), Emma Bradley (UK), FLYCKT (SE), Francis of Delirium (LU), Greta (DK), Moglii (DE), Pogo Car Crash Control (FR), Pom Poko (NO), Selma Uamusse (PT), Stay Homas (ES) & Zalagasper (SI).
- Producties op het kruispunt van opera, hedendaagse dans en theater
In 2020 werd de volledige AB programmatie in één ruk op haar kop gezet. Waar er voor AB in een anders propvolle kalender weinig ruimte is om de grote productiedromen van bevriende artiesten mee te realiseren, lagen de kaarten nu plots helemaal anders. De crisis bleek het signaal voor AB om uit haar muzikale comfortzone te treden en als coproducent mee haar schouders te zetten onder enkele gloednieuwe voorstellingen die zich bevinden op het kruispunt van opera, hedendaagse dans en theater. Met enige trots presenteert ze de producties van Benjamin Abel Meirhaege, David Poltrock & Adriaan de Roover, Dance of The Seven Veils en Voetvolk tijdens het nieuwe concertseizoen 2021-2022. 
- Sound Track 2021
VI.BE (voorheen Poppunt) en livesector organiseren samen ambitieus kansenparcours voor nieuw talent  
Ancienne Belgique, Poppunt, Clubcircuit vzw, Formaat en de Brusselse Jeugdhuizen, Cactus Muziekcentrum, Het Depot, Muziekodroom, muziekclub N9, Trix, De Casino, Democrazy, De Zwerver, Het Entrepot, Nosta, Wilde Westen en 4AD presenteren Sound Track, een gloednieuw live- en kansenparcours voor artiesten met talent en ambitie. Met Sound Track gaan spelers uit de Vlaamse en Brusselse muzieksector samen op zoek naar de sound van hun regio.
Sound Track is een laagdrempelige manier om het talent uit de regio’s naar boven te stuwen. Een nieuwe generatie kan zich aanmelden via VI.BE platform.
Finale in de AB
- Artists in Residence - info zie site
- AB lanceert tweede seizoen van podcast Guestlist
INFO http://www.abconcerts.be

 
Gelezen: 90 keer
FaLang translation system by Faboba