logo_musiczine_nl

Talen

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

AB, Brussel programmatie + infootjes

Geschreven door
&

AB, Brussel programmatie + infootjes

Richtlijnen overlegcomité
Concerten
2022
23-05-22 - Meshuggah, Zeal & Ardor (new date)
24-05-22 - Therapy, Wallace vanborn
24-05-22 - Willy organ
25-05-22 - Conan Gray (Org: Live Nation)
25-05-22 - Buurman
26-05-22 - Warpaint
27-05-22 - Marky Family style (new date)
27-05-22 - run SOFA (new date)
28-05-22 – Flat earth society Boggamasta masterclass party
29-05-22 - Tom Gregory
30-05-22 - Beach house
31-05-22 - Mimi Webb (new date)
31-05-22 - Danko Jones
01-06-22 - Trombone shorty
01-06-22 - John Cooper Clarke
02-06-22 - Chris Eckman
03-06-22 - Meau
04-06-22 - Glass museum
05-06-22 – Justin Jesso
06-06-22 - Hollow coves, Ocie Elliott (AB Club) (new date)
08-06-22 - Mustii (Org: AB + FKP Scorpio)
08-06-22 - De Dolfijntjes (new date)
09-06-22 - Mavis Staples (new date) (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
10-06-22 - Ashe (Org: Bota + Live Nation)
10-06-22 - November ultra
11-06-22 - Sttellla (new date)
12-06-22 - Meshell Ndegeocello
13-06-22 - Gary Numan (Org: Live Nation)
13-06-22 – Nicolas Réal, Lucie-Valentine (Org: Depot214 records)
14-06-22 - Oumou Sangeré
14-06-22 - Oscar Anton (Org: Next-Step)
15-06-22 - Het Zesde Metaal (new date)
16-06-22 - Lubiana
16-06-22 - Interpol (Org: Live Nation)
18 + 20-06-22 - Einstürzende neubauten - The year of the rat tour - 40Y (new date)
20-06-22 - S8nt Elektric
21-06-22 - Peaches plays ‘the teaches of Peaches’
22-06-22 - Gary Clark Jr.
23-06-22 - Hanson (Org: Greenhouse Talent)
25-06-22 - Eefje de Visser, Jo Marches (new date)
26-06-22 - Johan Verminnen 70
27-06-22 - Sons of Kemet (Org: Live Nation) (new date)
28-06-22 - Ziggy Marley (Org: AB + live Nation)
28-06-22 – The dancing devils of Dijbouti (groupe RTSD)
29-06-22 - Robert Jon & The Wreck (Org: Teenage Head Music) (new date)
29-06-22 - Tones and I (Org: FKP Scorpio)
30-06-22 – Sky H1, Mika Oki A/V  show
04-07-22 - Malcolm Jiyane
04 + 05-07-22 - Sofiane Pamart (new date)
05-07-22 - Mourning @ BLKstar
06-07-22 - Oh Wonder (new date) (Org: Live Nation)
07-07-22 - Jacob Collier (new date)
08-07-22 - Silvana Estrada (Org: Gracia Live)
08 + 09-07-22 - Front 242 (new date)
10-07-22 - Joe Jackson
24-08-22 - Idles, Witch fever, Bambara (new date)
02-09-22 - Caribou (new date) (Org: Live Nation)
04-09-22 - Aurora (Org: Live Nation) (new date))
05-09-22 - Banks (Org: Live Nation)
06-09-22 - Dope Lemon (Org: AB + Live Nation)
07-09-22 - Fleet Foxes (Org: Toutpartout + FKP Scorpio)
09 + 10-09-22 - Praga Khan (Org: FKP Scorpio)
12-09-22 - KSI
12-09-22 - Hatchie
15-09-22 - Sunset rollarcoaster, 9m88
16-09-22 - The wild stage - Aïda Gabriels (oester)
17-09-22 - Orion sun
17-09-22 - Suuns
19-09-22 - Tom Odell (Org: Live Nation)
21-09-22 - Deafheaven , Wistler
23-09-22 - Aminé (Org: AB + Live Nation)
24-09-22 - Madou xl
24-09-22 - Missio
25-09-22 - Parcels (Org: Live Nation)
27-09-22 - Wiegedood (new date)
28-09-22 - Laïs
29-09-22 - De Kreuners (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
01-10-22 - Fatima Yamama (Org: Live Nation) (new date)
02-10-22 - Portico quartet, vega trails
02-10-22 - Essence: eendagsfestival: Cyra Gwynth, Alioth (Org: Youth lab + AB)
03-10-22 - Hot chip (Org: AB + Live Nation)
04-10-22 - Madrugada
05-10-22 - Rone (Org: Live Nation) (new date)
07-10-22 - blackwave. (Org: AB + Live Nation)
10-10-22 - Anthrax, Municipal waste
11-10-22 - AJR
13-10-22 - Fu Manchu + Electric Citizen (new date)
13-10-22 - Coca-Cola sessions: Luka
13-10-22 - Selah Sue (Org: AB + live Nation)
14-10-22 - Godsmack (Org: Live Nation)
16-10-22 - Steve Ignorant presents ‘Crass songs 1977-1984, The Cravats (AB Box) (new date)
17-10-22 - Milky chance (Org: AB + live Nation)
17-10-22 - Sad night dynamite
19-10-22 - Black Lilys
19-10-22 - Dez Mona ‘loose ends’
20-10-22 - Charles (Org: Live Nation)
21-10-22 - The Neighborhood (new date)
22 + 23-10-22 - Archive (Org: Live Nation)
24-10-22 - PUP
25 +26-10-22 - Moderat (Org: Live Nation)
28-10-22 - Carpenter Brut (Org: AA Prod)
29-10-22 - Samantha Fish (Org: AB + Greenhouse Talent) (new date)
03-11-22 - Goldband (Org: AB + Live Nation)
05-11-22 - Bury tomorrow & August Burns Red, Miss May I & Thornhill (new date)
06-11-22 - Marble sounds
06-11-22 - Gang of youths (new date)
08 + 09-11-22 - Xavier Rudd (Org: AB + Live Nation)
09-11-22 - Black sea dahu
10-11-22 - Pertubator, Author & Punisher, Health (Org: Live Nation) (new date)
10-11-22 - braindance_DJ seinfeld (new date)
12-11-22 - Shakey graves
13-11-22 - Rita Payés Roma (matinée)
15-11-22 - The Haunted Youth
16-11-22 - Bomba Estéreo
17-11-22 - Suzane (Org: Live Nation)
23-11-22 - Sam De Nef, Pauwel
26-11-22 - nothing, nowhere., guccihighwaters, Sullii (AB Club) (new date)
26-11-22 - Eluveitie, Amorphis (Org: Biebob)
27-11-22 - Merol (Org: Live Nation)
03-12-22 - Badbadnotgood (Org: Live Nation)
05-12-22 - Juliette Armanet (Org: Backinthedayz)
06-12-22 - Ibeyi (Org: AB + live Nation)
08-12-22 - Yacid
09-12-22 - Intergalactic Lovers
15-12-22 - Vianney (Org: Live Nation) (new date)
22-12-22 - Bart Peeters (new date)
2023
21-01-23 - Ziak (Org: Backinthedayz)
22-01-23 - Wallows, May-A
27-01-23 - Hyphen Hyphen
30-01-23 - Heaven shall burn, Trivium, Fit fora n autopsy, Tesseract (Org: Biebob) (new date)
30-01-23 - Michael Franti & Spearhead (new date)
01-02-23 - Shabazz palaces
11-02-23 - Izïa (Org: Live Nation)
18-02-23 - Zornik (Org: FKP Scorpio)
06-03-23 - Father John Misty
09-03-22 - Lorenzo (Org: Backinthedayz)
10-03-23 - Ozark Henry plays Birthmarks (2001) (new date)
28-03-23 - Beartooth, Motionless in white & stray from the path (Org: Live Nation) (new date)
29-03-23 - Avatar, Veil of Maya, Sonic assault  (Org: Live Nation) (new date)
23-04-23 - Martin Kohlstedt (new date)
11 + 12 + 13-05-23 - Channel Zero - 30 Y (new date)
27-05-23 - Metejoor (Org: AB + Live Nation)
INFOS
- AB presenteert AB40 - het programma
- AB van programmator tot creator
- AB and the city: een open en divers huis
- AB zal het komende concertseizoen, samen met diverse organisaties, verder bijdragen aan een meer leefbare, verenigde en interessante stad voor inwijkelingen en doorwinterde Brusseleirs.
- AB documenteerde afgelopen seizoen ook volop de volwassenwording van de Brussels/Belgische hiphop die duidelijk een breed publiek aansprak.
- Misschien wel de opvallendste trend: de opmars van global sounds in het AB-programma.
- AB blikt vooruit met een nieuwe look en een focus op jong talent en kwetsbare doelgroepen (nieuw fonds ‘Vrienden van AB), alsook Youth l’AB (info zie site)
- AB presenteert Nouvelle Belgique
- AB & Liveurope present: a historic deal on Creative Europe (2021 - 2027) - info zie site
Liveurope, AB & EBU presenteren ‘Europe Day’ - a cross-border music celebration of Europe, vanaf 2 mei 2021 – info via site (+ www.europeday.live  )
De volledige Line-up van Europe Day bestaat uit Agata Karczewska (PL), Altın Gün (NL), Amelie Siba (CZ), Belau (HU), David Numwami (BE), Emma Bradley (UK), FLYCKT (SE), Francis of Delirium (LU), Greta (DK), Moglii (DE), Pogo Car Crash Control (FR), Pom Poko (NO), Selma Uamusse (PT), Stay Homas (ES) & Zalagasper (SI).
- Producties op het kruispunt van opera, hedendaagse dans en theater
In 2020 werd de volledige AB programmatie in één ruk op haar kop gezet. Waar er voor AB in een anders propvolle kalender weinig ruimte is om de grote productiedromen van bevriende artiesten mee te realiseren, lagen de kaarten nu plots helemaal anders. De crisis bleek het signaal voor AB om uit haar muzikale comfortzone te treden en als coproducent mee haar schouders te zetten onder enkele gloednieuwe voorstellingen die zich bevinden op het kruispunt van opera, hedendaagse dans en theater. Met enige trots presenteert ze de producties van Benjamin Abel Meirhaege, David Poltrock & Adriaan de Roover, Dance of The Seven Veils en Voetvolk tijdens het nieuwe concertseizoen 2021-2022. 
- Sound Track
VI.BE (voorheen Poppunt) en livesector organiseren samen ambitieus kansenparcours voor nieuw talent  
Ancienne Belgique, Poppunt, Clubcircuit vzw, Formaat en de Brusselse Jeugdhuizen, Cactus Muziekcentrum, Het Depot, Muziekodroom, muziekclub N9, Trix, De Casino, Democrazy, De Zwerver, Het Entrepot, Nosta, Wilde Westen en 4AD presenteren Sound Track, een gloednieuw live- en kansenparcours voor artiesten met talent en ambitie. Met Sound Track gaan spelers uit de Vlaamse en Brusselse muzieksector samen op zoek naar de sound van hun regio.
Sound Track is een laagdrempelige manier om het talent uit de regio’s naar boven te stuwen. Een nieuwe generatie kan zich aanmelden via VI.BE platform.
Finale in de AB
BRDCAST van 8 tem 10 april 2022
BRDCST is terug van weggeweest. AB’s meest avontuurlijke en genrefluïde festival geeft van 8 tot 10 april 2022 een podium aan het spannendste wat avant-garde pop, futuristische hiphop, Afrikaanse black metal, electronica, jazz en improvisatie te bieden heeft. Ze kondigt haar eerste namen aan en legt de focus op Oost-Afrikaanse electronica, muzikale odes en experiment.
AB en Kunstenfestivaldesarts presenteren de wereldpremière van ‘Chou’, een creatie van Chassol (medio mei 2022)
KU Leuven x AB talks - Music cities are better cities
- Artists in Residence - info zie site
- AB lanceert tweede seizoen van podcast Guestlist
INFO http://www.abconcerts.be

Aanvullende informatie

  • Datum: 2022-05-25
  • Rating: 1
Gelezen: 92 keer