logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

dEUS - 19/03/20...
Gavin Friday - ...

De Zwerver, Leffinge – events

Geschreven door - -

De Zwerver, Leffinge – events

Concertreeks
2025
25/11 Warhaus try-out voor Europese tour

29/11 WIEGEDOOD – 10 JAAR Wiegedood, een decennium van verstikkende intensiteit
WIEGEDOOD LIVE IN DE ZWERVER + BLOED + YOUFF
Wat begon als een zijproject van drie sleutelfiguren uit de Belgische underground (Oathbreaker, Amenra,...) groeide uit tot een op zichzelf staande kracht, gekend om hun meeslepende riffs, onheilspellende energie en razende liveoptredens.
Sinds hun debuut 'De Doden Hebben Het Goed in 2015' heeft de band een duister pad uitgekerfd dat tegelijk meditatief en verwoestend is.
Datum: Zaterdag 29 november 2025
Locatie: Zaal De Zwerver, Leffinge
Deuren: 19:30 | Aanvang: 20:00

06/12 NEWTON FAULKNER
Na vijf jaar geen nieuwe muziek te hebben uitgebracht, keert Newton Faulkner terug met zijn achtste studioalbum 'OCTOPUS'.

19/12 Goose
We gaan van start met ons feestjaar waar 2025 eindigt, op vrijdag 19 december, met een concert van het Kortijkse viertal GOOSE, één van de bands waar De Zwerver doorheen de jaren een bijzonder nauwe band mee opbouwde.
Van het eerste concert in april 2002 in Zaal De Zwerver, twee weken nadat ze Humo's Rock rally wonnen, tot het laatste concert in september 2021, tijdens de 'Op En Tent- reeks, elf keer stonden ze al op één van onze podia. Negen keer live en twee keer brachten ze een DJ-set (enkel Michael Karkousse en Bert Libeert). Wij zijn bijzonder tevreden dat ze daar nu een twaalfde bezoekje aan toevoegen met de exclusieve "Final anniversary warm-up show", de aanloop naar twee concerten in De Roma, het slotstuk van hun fenomenale anniversary-jaar wat hen ondermeer in de Lotto Arena en op Werchter bracht.18/01       GREEN MILK FROM THE PLANET ORANGE
Maak je klaar voor een onvergetelijke muzikale reis! Een ware trip door klank en ruimte.

2026 Leffingeleuren bestaat 50 jaar
Een plan voor 2026 is de uitgave van een boek. Hiervoor zijn we momenteel nog op zoek naar foto's en herinneringen.
Voor alle duidelijkheid, we hebben heel veel foto's maar hier en daar zijn er memorabele concerten gepasseerd waarvan we geen of nauwelijks foto-materiaal hebben, bvb Ben Howard (Zaal De Zwerver, 2011), Black Mountain (Zaal De Zwerver, 2011), Other Lives (Terminus Oostende, 2012), North Mississippi Allstars (Zaal De Zwerver, 2013), Melvins (Zaal De Zwerver, 2023), vele anderen, maar zeker ook de eerste dertig jaar Leffingeleuren.
Ook mensen met een opmerkelijk verhaal of unieke herinnering die aan Leffingeleuren verbonden is mogen ons contacteren.
Leffingeleuren 2026 vindt plaats op 11, 12 en 13 september 2026

14/02 Felix Da Housecat
Op 14 februari hebben we een andere held uit het verleden op bezoek, de Amerikaanse DJ FELIX DA HOUSECAT die in 2004 een 2006 waanzinnige DJ-sets bracht op Leffingeleuren. Hij bereikte in de loop van zijn carrière duizelingwekkende hoogtes met wereldwijde hits als 'Sinnerman', 'Silver Screen' en 'Madam Hollywood.**
Ook Denie, Tyler en Nadiem Shah zullen van de partij zijn om er één groot feest van te maken

21/02    NATE MERCEREAU
Van André 3000 tot Jay-Z: nu komt Nate Mercereau eindelijk solo naar Europa — grensverleggend en betoverend.

De Dolfijntjes op 6 maart + 7 maart 2026
DE DOLFIJNTJES TWEE MAAL TE GAST IN DE ZWERVER
Eerste show reeds uitverkocht
Het concert van DE DOLFIJNTJES op vrijdag 6 maart was zo snel UITVERKOCHT dat Wim Opbrouck en Wim Willaert beslisten om er nog een tweede show in Leffinge bij te doen! Voor het concert van zaterdag 7 maart zijn er dus opnieuw volop tickets beschikbaar.
De Dolfijntjes trokken zich tijdens de hete zomer van 2025 terug in Loge 5 van Muziekcentrum Track in Kortrijk en schudden er enkele nieuwe poëtische meesterwerken uit hun staartvin als: Marche en Famenne, Annie Eet Gezond, Tous Les Dimanches, O Land, Django, Mie en Gie... maar ook vintage Dolfijntjes-meezingers Geofrey, Kom toch were, Monique, Verre Rien,Prière, Wit Konin, Stop de bus, Margrietje en vele, vele andere blijven op de playlist staan.
Het prettig gestoorde, surrealistische, eclectische, caleidoscopische ensemble De Dolfijntjes bestaat uit Wim Opbrouck, Wim Willaert, Luc Byttebier, Marc Holvoet en Dick Vanhoegaerden, versterkt met frisse virtuozen Yves Fernandez (trompet), Marc De Maeseneer (saxofoon) en Hannes Pype (gitaar).**

14/03    KAAT VAN STRALEN + support
Winnares van De Nieuwe Lichting 2025 laat zich niet zomaar in een hokje plaatsen.

28/03    THE KIDS + support
In 2026 vieren The Kids een halve eeuw punk in hun ‘Bloody Belgium’

Leffingeleuren 2026, 50Y, vindt plaats op 11, 12 en 13 september 2026

Leffingeleuren
Leffingeleuren vindt plaats in september, op de markt, in Zaal en Café De Zwerver en in en rond de kerk van Leffinge. Met concerten, dj's, animatie en zoals steeds een gevarieerde keuze aan lekker eten en diverse bars
www.leffingeleurenfestival.be
www.leffingeleuren.be

Aanvullende informatie

  • Datum: 2025-11-25
  • Beoordeling: 1
Gelezen: 163 keer