logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Gavin Friday - ...
giaa_kavka_zapp...

Sisters Of Mercy - Sneltrein zonder bestuurder

Geschreven door - Didier Becu -

The Sisters Of Mercy - tweedaags verslag
Smaken verschillen, zo krulden mijn tenen behoorlijk toen collega Sam The Sisters Of  Mercy een veeg uit de pan gaf toen zij vorig jaar de Lokerse Feesten aandeden.
Ondergetekende was (en is) nog steeds een zware fan van dit Brits instituut maar bij nader inzien had mijn collega het bij het rechte eind toen die het had over respect tegenover het publiek want dat kent de heer Eldritch niet. Of tenminste, zelden.

Wie deze groep op de voet volgt, weet ondertussen dat het bij deze zusters van genade (waarvan enkel Eldritch nog overschiet) iedere keer bang afwachten is wat de show zal worden. Hoe vreemd het ook klinkt, zelfs de meest trouwe fans zullen je beslist in het oor fluisteren dat hun goden meermaals de bal mistrappen.
Ondanks deze wispelturigheid blijven de zalen volstromen voor deze azijnpisser die de laatste jaren liever in Duitsland vertoeft.
Duizenden gothbandjes dromen ervan om ooit eens in het voorprogramma te staan van de band die zichzelf als één van de uitvinders van het gothgeluid mag noemen. Onmogelijk zo blijkt, want ook al zijn ze er stinkend rijk door geworden, toch wil de heer Eldritch niks met te maken hebben met deze term en als er teveel goths komen opdagen, gebeurt het wel eens dat hij met zijn rug naar het publiek toe speelt zoals dat ooit het geval was in Rock Ternat. Ofwel drijft hij de spot met zijn fans, om zoals gisteren op te dagen in een knalgeel fluopak.
Wie goed kijkt, ziet trouwens dat er van de gothfather van weleer enkel een chagrijnig mannetje overgebleven is dat meer en meer de vorm aanneemt van een geraamte.
Het is niet alleen het imago dat een deuk kreeg, ook het platenwerk werd stiefmoederlijk behandeld want ondertussen is het reeds 20 jaar geleden dat deze groep iets uitgebracht heeft, maar toch bleven ze op bijna jaarlijkse basis toeren.
Ondanks dit gebrek speelt deze groep reeds jarenlang een set dat voor een groot deel bestaat uit materiaal dat nergens te vinden is, behalve op bootlegs.
Gisteren zagen we in de tweemaal uitverkochte AB de typische podiumopstelling die gedomineerd wordt door reusachtige ventilatoren en een constructie van stalen buizen.
Wie de Sisters zegt, zegt rook en wie verder dan 10 meter van het podium staat, heeft er het raden naar hoe deze man er tegenwoordig uitziet.
Musiczine stond echter vooraan en zag een frontman die meteen bij opener “Lucretia, my reflection” aangaf dat hij er weinig of geen zin in had.  De diepe stem van vroeger bleek niet meer dan wat gewauwel geworden te zijn die bij momenten verloren gaat in het industrial geluid dat de nieuwe Sisters reeds jarenlang kenmerkt.
Het concert werd al gauw een sneltrein zonder bestuurder waarbij een twintigtal nummers afgehaspeld werden en waarbij elke vorm van overgave zoek was. De setkeuze was niet steeds geslaagd en het was vaak wachten tot het refrein vooraleer we wisten dat het om klassiekers als “Marian” of “Detonation Boulevard” ging.

Niet dat het publiek er echt om maalde want op een paar hardnekkige fans na kon dit concert hun dan ook gestolen worden. Zo ook Eldritch die plots aankondigde dat hij zin had in een sigaret en prompt het podium verliet waarbij op een enkeling na, geen mens hun vroeg om terug te komen.
Ongevraagd speelden ze nog een bis maar het verdict was al lang gevallen want dit concert was zowaar één van de zwakste die deze band ooit gegeven had.

Meestal stoot een ezel zich niet tweemaal aan dezelfde steen maar Sistersfans geven nooit op en een dag later stond jullie reporter terug middenin de AB om de tweede show van deze groep te aanschouwen.
Het bleek niet alleen een andere set te zijn maar ook een herboren groep te zijn die zich deze dag wel vol inzet toonde. Eldritch was goed bij stem, het publiek ging uit de bol en de man boog dit maal voor zijn publiek. Meer zelfs, een fan kreeg een hand van de heer Eldritch. Wispelturig, weet je.
Zijn de Sisters nu uitgezongen of niet? Het hangt er blijkbaar vanaf welke datum je uitkiest!

Setlist 21/02/2011
1.Lucretia 2.Ribbons 3.Dr. Jeep/Det blvd 4.Will I Dream 5.Crash and Burn 6.Marian
7.Giving Ground 8.Arms 9.Dominion/MR 10.Summer 11.Alice 12. Anaconda
13.Gift That Shines (RLYL Cover) 14.Susanne 15.Neverland 16.Flood 2 17.More
18.Temple of Love 19.FALAA 20.Pipeline (New inst.) 21.Vision Thing


Organisatie: Live Nation

Aanvullende informatie

  • Band Name: The Sisters Of Mercy
  • Datum: 2011-02-22
  • Concertzaal: Ancienne Belgique
  • Stad (concert): Brussel
  • Beoordeling: 0
Gelezen: 1875 keer