logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

Epica - 18/01/2...
dEUS - 19/03/20...

STUFF. - dondert iedereen omver

Geschreven door - Stan Vanhecke en Astrid De Maertelaere -

STUFF. - dondert iedereen omver

STUFF. De band dat staat voor vette bassen, donderende grooves, zotte synthlijnen en improjazz bracht ditmaal hun sound aan de Gentse dokken. Een thuiswedstrijd voor dit jazzy Kraftwerkiaanse kwintet, waarbij ze hun derde album ‘T(h)reats’ eindelijk live konden voorstellen. Laat de wolken maar vonken!

“Cumulus” stormde met asymmetrische grootsheid over het publiek en vloeide onmiddellijk over in “Waksi”. Mellow en trage bassen werden afgewisseld met rommelende, lage die je trommelvliezen deden trillen. En met “Kwibus” waanden we ons echt in een opstijgend vliegtuig. Maar dan één waar de passagiers allemaal tegelijkertijd met de kopjes schudden. Blazer Andrew Claes, met ewi, en mixmonster Menno zorgden voor de dissonante geluidjes.
Met “Honu” kregen we een lekkere herhaling die in je kop kroop, om dan over te gaan in lome chaos. We hoorden tussendoor ook een rapper stevig tekeer gaan, iets wat we niet onmiddellijk herinnerden van op de plaat. Wel heel geslaagd.

Soulwax in jazzvorm soms ook: de nite version van “Krack” leek niet ver weg. STUFF. heeft zeker ook die eclectische stijl en perfecte live performance. Eén van de topnummers was “OB499”, sterk opgebouwd en meeslepend. Het publiek ging helemaal mee in het dreigende gevaar en kwam los van de stoelen om een dansje te placeren.
Met “Kairos” waanden we ons in een spookhuis, maar dan één waar Mario on speed in rondhangt. Luigi geeft ons ondertussen een schop onder ons gat met een lekkere rap. Daarna gingen we steeds in hogere versnelling met onregelmatig verhogende tonen met een soort ruis op de achtergrond. We hoorden nog “Axolotl” en “Strata”; van “Old Dreams New Planets” schiet je recht de ruimte in met alle R2D2-geluiden die je je maar kan wensen. Tegelijkertijd blijft het allemaal zo fantastisch lekker dromerig bij momenten dankzij lange uitgerokken synth-toetsen.
Als uitsmijter kregen we “Fulina” on steroids. Er waren immers maar 4 minuten over, en dat wilden ze toch ten volle gebruiken. Telkens een extra couche leggen als iets al zo goed is, dat is machtig. Dat het bij een eerste luisterbeurt al herkenbaar is alsof een cover is, dat is redelijk geniaal.

STUFF. verwondert en verbaast, dreigt en steelt de show. Ga kijken als je de kans krijgt.

Neem gerust een kijkje naar de pics
http://www.musiczine.net/nl/foto-s/concert/democrazy-gent-gand/stuff-28-06-2021.html
Organisatie: Democrazy, Gent

Aanvullende informatie

  • Band Name: STUFF.
  • Datum: 2021-06-28
  • Concertzaal: DOK
  • Stad (concert): Gent
  • Beoordeling: 8
  • Mee geschreven door: Stan Vanhecke en Astrid De Maertelaere
Gelezen: 1049 keer