logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

avatar_ab_15
Hooverphonic

Flagey lanceert seizoen 2025-2026 - Muziek als verzet

Geschreven door - -

Flagey lanceert seizoen 2025-2026 - Muziek als verzet

Is muziek een plek, een kiem of een bron van verzet? Die vraag staat centraal in het seizoen 2025-2026 van Flagey, dat vandaag wordt voorgesteld. Al eeuwenlang zoeken grote componisten en uitvoerders naar een antwoord op een blinde, onrechtvaardige of gewelddadige realiteit — met schoonheid, met opstand, of met verstilling. Zij bieden een creatieve kracht die de wereld beroert en in beweging zet.

Flagey belicht in dat kader het parcours en de inspiratiebronnen van Arvo Pärt — een archetypisch dwarsdenker — naar aanleiding van zijn 90ste verjaardag. Ook het nieuwe ‘Beethovenproject’ onderzoekt de subversieve kracht van muziek, met vier concerten rond de componist die koppig en compromisloos de muziektaal van zijn tijd hertekende. Artiest in residentie Boris Giltburg bijt de spits af met het volledige eerste deel van Beethovens pianosonates, in aanloop naar het Beethovenjaar 2027. Het Busch Trio brengt het eerste luik van de integrale pianotrio’s. Beide reeksen worden in het volgende seizoen verdergezet.

België bewijst zich ook vandaag nog vruchtbare grond voor muzikaal verzet en vernieuwing. Dat blijkt uit het werk van twee bijzondere figuren: componist Philippe Boesmans, die dit jaar 90 zou zijn geworden, en Koningin Elisabeth van België. Deze pioniersvrouw, 150 jaar geleden geboren, liet een rijk cultureel erfgoed na — waaronder de prestigieuze Koningin Elisabethwedstrijd, waarvan Flagey traditiegetrouw de kwart- en halve finales host.

De winterfestivals van Flagey, het Brussels Jazz Festival en Flagey Piano Days, onderstrepen het succes van de huisstijl: verrassende formats, ontmoetingen tussen gevestigde namen en jong talent. Tijdens de Piknik middagconcerten op vrijdag geniet het publiek van een muzikale lunch, gevolgd door een avondconcert waarin een jonge muzikant en een gevestigde artiest elkaar opvolgen. Zo wordt Elisabeth Leonskaja tijdens Flagey Piano Days tweemaal voorafgegaan door een debuterende pianist.

Hoe het seizoen beter openen dan met een ode aan het verzet? Drie avonden lang brengt Flagey Star Wars: The Empire Strikes Back in concert, live uitgevoerd door Brussels Philharmonic onder leiding van Dirk Brossé (18, 19 & 20 september 2025, telkens om 20u15).

www.flagey.be

Aanvullende informatie

  • Datum: 2025-06-09
  • Beoordeling: 1
Gelezen: 318 keer