logo_musiczine_nl

Zoek artikels

Volg ons !

Facebook Instagram Myspace Myspace

best navigatie

concours_200_nl

Inloggen

Onze partners

Onze partners

Laatste concert - festival

The Wolf Banes ...
Epica - 18/01/2...

Natalie Merchant

Geschreven door - -

De sing/songwritster Natalie Merchant is er eentje die we koesteren. Ze  maakte in een vroeger leven deel uit van de folkypop van 10000 Maniacs die midden de jaren ’80 opvielen met ‘In my tribe’ en ‘Blind man’s zoo’ (remember de singles “What’s the matter here”, “Like the weather”, “Trouble me, …) . Ze heeft eigenlijk nog maar een handvol soloplaten uit in die tussentijd waarvan naast ‘Tigerlily’, ‘Ophelia’ en ‘Motherland’, zij de laatste jaren zich bezighield met uitmuntende covers van veelal stokoude folknummers  onder ‘The house  carpenter’s daughter’ en het al bijna vijf jaar geleden verschenen ‘Leave your sleep’; hier componeerde ze de muziek bij een bloemlezing  Amerikaanse en Britse gedichten . Hoogdravende en hoogwaardige projecten, naast het eigen werk  van een getalenteerde en ambitieuze songschrijfster , die de tijd neemt te werken aan de nummers .
Na toch wel dertien jaar is er terug een eigen plaat van sfeervolle , innemende , emotievolle pop, sober en geraffineerd uitgewerkt, die door strijkers, blazers en, piano en haar unieke altstem extra gevoelig klinken .
De eerste songs “Ladybird”, “Maggie said” en “Texas” passen perfect in dit plaatje . Een bluegrass geluidje sluimert altijd wel in haar materiaal . “Black sheep” en “The end” behoren tot de donkerste kant en met “Lulu” heeft ze een enorm sterke song uit .
Laat je alvast opnieuw meeslepen in de unieke leef - en muziekwereld die dame Merchant aan de dag legt!

Aanvullende informatie

  • Band Name: Natalie Merchant
  • Muziekgenre: Pop/Rock
  • Label: Nonesuch/Warner
  • Datum: 2014-11-27
  • Beoordeling: 4
Gelezen: 911 keer
Meer in deze categorie: « Lazaretto Upside down mountain »